Fundacja Quo Vadis

Nasze Tatry nawołują swoim pięknem do wędrówek. Dlatego w tym roku zaczynamy wycieczkę w Tatry od naszych pięknych Tatrzańskich stawów. Ruszamy z Palenicy Białczeńskiej asfaltem do Wodogrzmotów Mickiewkicza i tam skręcamy na szlak, w Dolinie Roztoki kierując się już bezpośrednio do Doliny Pieciu Stawów. W schronisku w Dolinie Pięciu Stawów chwile odpoczniemy a następnie ruszymy szlakiem na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch. Zejście do Morskiego Oka i później asfaltem do Palenicy Białczańskiej na parking, z którego wyruszyliśmy. Osoby które nie będą czuły się na siłach w Schronisku Pięciu Stawów będą mogły pójść trasą krótszą przez Świstówkę do Morskiego Oka. Będziemy dzielić grupę jeśli będzie taka potrzeba.

Czas wycieczki + postoje około 10h długość trasy 24km, dłuższy postój jest zaplanowany w schronisku Morskie Oko, wycieczkę kończymy w Palenicy Białczańskiej
W sierpniu planujemy Krywań 🙂

INFORMACJE:

Informacja dla osób, które nigdy nie chodziły po górach :
wymagana dobra kondycja! (Jeśl ćwiczysz lub biegasz dasz radę, jeśli nic nie robisz z sobą możesz nie dać rady to trasa na 9:25 h licząc bez przerw) dlatego będzie drugi wariant zejścia dla osób o średniej kondycji.

Co trzeba zabrać?
No więc buty trekkingowe. Należy zapakować do plecaka kurtkę i płaszcz od deszczu, czapkę, rękawiczki i mały termos w razie załamania pogod no i prowiant.
Jeśli prognozy będą upalne proszę zabrać dużo wody do picia ze sobą, ponieważ łatwo się odwodnić w upalne dni przy wysiłku. Najlepiej dwie butelki po 1,5 litra. Chyba, że ktoś lubi płącić w schronisku 10-15 zł za wodę, to można wziąć jedną ze sobą a następną sobie dokupić na górze.

Data: 13.07.2019

Miejsce odjazdu: Rondo Matecznego, parking Wadowicka-Rydlówka

Zbiórka 5:20

Godzina wyjazdu: 5:30

Godzina powrotu (około): 21:00

Transport : komfortowy bus

Koszt : 59 zł.

Całość kwoty 59 zł obejmuje przejazd busem, ubezpieczenie, oraz wejście do TPN, wpłata do dnia 10.07 potwierdza zgłoszenie osoby i wpisanie na listę uczestników. Proszę też o kliknięcie na FB wezmę udział w wydarzeniu, można też dokonać zapisu telefonicznie 733-070-440

Dane kontaktowe zapisów:
Proszę podać w przelewie imię i nazwisko z dopiskiem opłata za wyjazd w góry
Numer konta (mBank SA) 72 1140 2004 0000 3602 7676 8000
Fundacja Quo Vadis

W razie załamania pogody i konieczności odwołania wyjazdu ,wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

WSZELKIE PYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ W PRYWATNEJ WIADOMOŚCI NA FB LUB POD NUMEREM TELEFONU: +48 798-440-934, 733-070-440

Zapraszamy 🙂