Fundacja Quo Vadis

Spacery Szlakiem Twierdzy Kraków już na stałe wpisały się w działalność Fundacji Quo Vadis dlatego zapraszamy na kolejny już spacer.

Możliwość odwiedzenia obiektów będzie dzięki uprzejmości i bardzo przychylnemu nastawieniu Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie (ZBK) a zwłaszcza pani dyrektor Anity Wójcik
Po raz kolejny przyjazną dłoń do naszych spacerów wyciąga Muzeum Twierdzy Kraków, które zapewnia nam pomoc i obsługę przewodnicką.

Kiedy?? – 11 Maj (sobota)

O Której?? – Godzina 10.00

Gdzie się spotykamy miejsce zbiórki?? – na Rynku Podgórskim przed siedzibą fundacji

Lub ok 11.30 Pętla tramwajowa Borek Fałęcki

Co planujemy zobaczyć?? – Szaniec FS-25, Fort 52 Borek, Fort 52a Jugowice (Łapianka), Możliwe coś jeszcze ale zobaczymy

JAK SIĘ DOSTANIEMY?? – Na własnych nogach  do tej pory pogoda zawsze była bardzo łaskawa dla nas i mam nadzieję że tak pozostanie jeśli jednak będzie inaczej będziemy robić korektę trasy i czasów przejścia. CZAS SPACERU ok 4 godziny (z zaznaczeniem około)

Gdzie zakończymy?? Generalnie przy forcie Łapianka (ok 1,5 km od pętli w Borku)

Jak daleko przejdziemy ?? ok 8 km z niewielkimi podejściami w okolicy Fortu Borek. Trasa bardzo ciekawa przez zalesione zakątki tej części Krakowa. Prosimy o odpowiednie zabezpieczenie się przed kleszczami oraz innymi owadami.

Z uwagi na znaczne zniszczenie i trudności terenowe dobre buty z twardą podeszwą są konieczne. Należy też odpowiednio ubrać się do pogody. Tereny tych fortów są ogólnodostępne i niestety dość mocno zdewastowane więc podczas zwiedzania należy zachować szczególną ostrożność, przydatne podczas zwiedzania mogą być latarki.

Zapraszamy 🙂