Fundacja Quo Vadis

Po wakacyjnej przerwie Fundacja Quo Vadis zaprasza na kolejny spacer szlakiem Twierdzy Kraków. Ten spacer można by zatytułować „Ale to już było i nie wróci więcej…” ponieważ w ramach spaceru będziemy szukać tego co już nie ma… dla nas i kolejnych pokoleń pozostały już tylko relikty i jakieś ślady.

Kiedy?? – 12 Październik (sobota)

O Której?? – Godzina 11.00

Gdzie się spotykamy (miejsce zbiórki)?? – o 11.00 na Rynku Podgórskim przed siedzibą fundacji (oczywiście można podejść od razu pod samo dzieło obronne) będziemy tam ok 11.45

Koszty – Brak.

Gdzie ruszamy?? – miejsce gdzie znajdował się Bastion VI

Relikty Fortu 17 Luneta Grzegórzecka

odkopane relikty Bastionu V Lubicz

Miejsce gdzie znajdował się Fort 15 Pszorna

JAK SIĘ DOSTANIEMY?? – pieszo bulwarami w kierunku ronda Grzegórzeckiego następnie do ronda Mogilskiego i ulicą Mogilską do parku lotników.

Gdzie zakończymy?? W parku Lotników.

Jak daleko przejdziemy ?? ok 8,5 km postaramy się jak najbardziej unikać większych ulic.

Z uwagi na znaczne zniszczenie i trudności terenowe dobre twarde buty są konieczne. Należy też odpowiednio ubrać się do pogody. Teren Lunety jest też bardzo zarośnięty więc mogą być trudności w dotarciu do poszczególnych miejsc. Tereny tych fortów są ogólnodostępne i niestety dość mocno zdewastowane więc podczas zwiedzania należy zachować szczególną ostrożność, przydatne podczas zwiedzania mogą być latarki.

Zapraszamy 🙂