Fundacja Quo Vadis

SPACER historyczno- przyrodniczy, z przewodnikiem – ŚLADAMI TWIERDZY KRAKÓW. Zaczynamy ZWIEDZANIEM oddziału Muzeum Twierdzy Kraków w FORCIE BARYCZ. Kończymy zwiedzaniem FORTU SWOSZOWICE – siedziby Muzeum Spraw Wojskowych

ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW we FORCIE BARYCZ – ul Jana Hallera – punktualnie o godz. 10.45

ROZP. ZWIEDZANIA BARYCZY – o godz. 11.00

POCZĄTEK SPACERU – ok. godz. 12.30

KOSZT UCZESTNICTWA : dorośli – 35zł / dzieci 8-15 lat – 25 zł / dzieci do 7 lat nieodpłatniedo opłacenia gotówką u przewodnika.

W CENIE:

– obsługa przewodnicka,

– bilet do Muzeum Twierdzy Kraków

– bilet do Muzeum Spraw Wojskowych


Istnieje również możliwość zakupu biletu WYŁĄCZNIE na zwiedzanie FORTU BARYCZ w cenie: dorośli 25 zł/dzieci 8-15 lat 15 zł


Na trasie spaceru:

1.Fort BARYCZ – zwiedzamy

2.Fort Kosocice (przechodzimy obok)

3.Szaniec S 1 Rajsko

4.Szaniec S 2 Rajsko

5.Fort Rajsko (przechodzimy obok)

6.Bateria 51 C fortu Swoszowice

7.Fort SWOSZOWICE – zwiedzamy


REZERWACJA BILETÓW – oczekiwana jest pod adresem email:

muzeumtwierdzy.rezerwacje@gmail.com


Szanowni Państwo,

REZERWACJA UŁATWIA NAM PRACĘ, więc usilnie o nią prosimy, ale kto zdecyduje się w ostatniej chwili i przyjdzie punktualnie na zbiórkę bez niej, na pewno nie zostanie odprawiony z kwitkiem ?

TWIERDZA KRAKÓW to, nie tylko forty, ale głównie obiekty zaplecza, potężna infrastruktura drogowa z dziełami inżynieryjnymi, takimi ja mosty, oraz budowle i dzieła polowe, uzupełniające dawną linię obrony Twierdzy.

FORT BARYCZ to jeden z najbardziej tajemniczych obiektów Twierdzy Kraków i naszego Muzeum. Przez lata ukryty za ogrodzeniem i niedostępny dla turystów i miłośników fortyfikacji.
Zbudowany w latach 1897-98, w roku 1914 skutecznie bronił, Armii Rosyjskiej dostępu do Krakowa.
Przekształcony na potrzeby zimnej wojny wciąż skrywa w sobie wiele tajemnic, będąc przy okazji jednym z najlepiej zachowanych dzieł obronnych Twierdzy Kraków.

FORT RAJSKO – tym razem przechodzimy obok – Największy w Twierdzy i naszym muzeum pod względem rozległości i kubatury potężny fort artyleryjski z drugiej połowy XIX wieku.

FORT SWOSZOWICE
Jeden z ostatnich wybudowanych fortów pancernych w Twierdzy Kraków. Pierwotnie miały zostać zrealizowane dwa dzieła, podobnie jak w przypadku Kosocic- wschodnie i zachodnie. Z braku funduszy zrealizowano jedynie dzieło wschodnie. Obecnie jest siedzibą Muzeum Spraw Wojskowych, prowadzonego, przez fundację Gloria Fortibus.

Zapraszamy 🙂