Fundacja Quo Vadis

Zapraszamy na dwudniowy wyjazd w góry do przepięknego Słowackiego Raju

Co zwiedzimy?

Urokliwe szlaki Słowackiego Raju:

Szlak Sucha Bela

Szlak prowadzący wzdłóż potoku, wiedzie nas atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie „stupaczki” i łańcuchy. Strome progi skalne pokonujemy po drabinach – niektóre mają kilkanaście metrów. Sucha Bela – Klasztorisko jest to najczęściej uczęszczany szlak w Słowackim Raju.


Klasztorisko

Kolejnym punktem będzie chwila odpoczynku w centrum Słowackiego Raju na polanie Klasztorysko, 744 m n.p.m. W przeszłości znajdowała się tam osada zakonna oraz mały gród zwany castrum Lethon („zamek letański”). W 1923 roku utworzono tu pierwsze schronisko turystyczne. Polana ta stanowi główny węzeł szlaków turystycznych. Swój początek ma tu również potok Kláštorská roklina, który uchodzi do Hornadu.

Przełom Hornadu

Należy do najpopularniejszych i najpiękniejszych szlaków w środkowo-wschodniej Słowacji. Odwiedzający ten zakątek turyści, mają do pokonania wiszące mosty, drewniane kładki oraz metalowe stopnie, zamocowane na skałach, a całość ubezpieczona jest łańcuchami. Prawie cały odcinek tego szlaku jest objęty ochroną w ramach rezerwatu przyrody.


Szlaki bardzo urokliwe i nie wymagające dużej kondycji. Mamy też nadzieję na wspólne spędzenie miłego wieczoru po przyjściu do ośrodka 🙂

Kiedy?

Termin: 16-17 czerwca 2018 (sobota-niedziela)

Transport: Bus

Nocleg: Chatki Betka

Cena: 149,00 zł  – obejmuje: przejazd luksusowym busem, nocleg w stylowych domkach Betka zlokalizowanych blisko Parku Narodowego, bilety wstępu do Słowackiego Raju, ubezpieczenie KL i NNW.Należy zabrać ze sobą obuwie i odzież górską oraz prowiant na kolację i śniadanie. Możliwość zakupienia posiłków na terenie ośrodka w cenie: śniadanie – 3 euro, obiadokolacja- 4,90 euro.

http://turistickyraj.sk/

Dodatkowe informacje:

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Godz zbiórki: 6.30 Rondo Matecznego, parking (Wadowicka-Rydlówka). Powrót w godzinach 20-21.

Zaliczka w kwocie 50zł płatna na numer konta fundacji: (mBank SA) 72 1140 2004 0000 3602 7676 800 do dnia 06.06.2018 z podaniem imienia i nazwiska i dopiskiem Słowacki Raj, reszta pieniędzy płatna w dniu wyjazdu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego – paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Zapisy:

tel. 733-070-440

email: fundacja@quovadis.malopolska.pl

fb – biorę udział (wpłata zaliczki do 06.06.18.decyduje o wpisaniu na listę uczestników)

Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy 🙂