Fundacja Quo Vadis

Zawitała już kalendarzowa jesień, drzewa nabierają złoto-czerwonych kolorów, więc spróbujemy złapać trochę barw jesieni w Małych Pieninach.
W Jaworkach będziemy około godz. 9 Ruszamy szlakiem zielonym z parkingu w głąb Wąwozu Homole, który jest rezerwatem. Po wyjściu z Wąwozu pójdziemy ku górze szlakiem, który poprowadzi nas do Polany pod Wysoką, gdzie szlak zielony dochodzi do niebieskiego. Niebieskim szlakiem dość stromym podejściem dojdziemy pod Wysoką gdzie skręcając w lewo już czarnym szlakiem dojdziemy na najwyższy szczyt Pienin – Wysoką 1050m.n.p.m, gdzie rozpościera się piękny widok na otaczające góry.

Zejdziemy z Wysokiej z powrotem do niebieskiego szlaku i dalej w stronę Palenicy z dłuższym postojem w schronisku pod Durbaszką. Na odcinku Durbaszka – Cyrhle wiedzie grzbiet z rozległymi widokami na Pieniny, Beskid Sądecki, Gorce, Tatry i góry słowackie. Na Szafranówce odbijemy w szlak żółty na Palenicę gdzie ostrym stokiem zejdziemy do Szczawnicy gdzie będzie czekał na nas transport.

INFORMACJE:

Informacja dla osób, które nigdy nie chodziły po górach:

Co trzeba zabrać na wycieczkę po górkim szlaku?

No więc buty trekkingowe. Należy mieć ciepłe ubranie, płaszcz od deszczu, czapkę, rękawiczki i mały termos w razie załamania pogody, prowiant.

Data: 19.10.2019

Miejsce odjazdu: Rondo Matecznego,parking Wadowicka-Rydlówka

Zbiórka 19.10 godz 6.50

Godzina wyjazdu: 7:00

Godzina powrotu (około): 19:00 w Krakowie

Transport : komfortowy bus

Koszt : 50 zł.

Całość kwoty 50 zł obejmuje przejazd busem do Jaworek i z powrotem. Wpłata na konto 50 zł do dnia 16.10.2019 potwierdza zgłoszenie osoby i wpisanie na listę uczestników. Proszę też o kliknięcie na FB wezmę udział w wydarzeniu, można też dokonać zapisu telefonicznie 733-070-440

Dane kontaktowe zapisów:

Proszę podać w przelewie imię i nazwisko z dopiskiem opłata za wyjazd w Małe Pieniny

Numer konta (mBank SA) 72 1140 2004 0000 3602 7676 8000

Fundacja Quo Vadis

Zapraszamy 🙂