Fundacja Quo Vadis

Najpiekniej w Bieszczadach jest zwłaszcza jesienią, wtedy to korony buczynowych drzew zamieniają się w czerwono złote barwy.
Jesień to najlepszy czas na Beskidy Wschodnie.

Planowane jest wyjście na najwyższy szczyt Bieszczadów Polskich – Tarnicę (1346 m.n.p.m). Wyjście z miejscowości Wołosate o 9.00 (do Wołosatego dojazd naszym busem -6 km). W Wołosatym zakupimy bilety do parku i ruszymy czerwonym szlakiem przez Rozsypaniec i Halicz do przełęczy Goprowskiej a następnie na sam szczyt Tarnicy (czas około 5 h- około 14,5 km do samej Tarnicy), zejście szlekiem do Wołosatego( to następne około 1h do końca trasy) lub druga opcja zejścia bezpośrednio do Ustrzyk Górnych przez Szeroki Wierch ( to około 2h do końca trasy- zejście bezpośrednio do miejsca noclegu). Podzielimy grupę do zejścia dwoma trasami. Dla chętnych będzie dłuższa trasa;). Wieczorem po ogarnięciu się po wycieczce siądziemy z gitarą przy ognisku i trochę zaczerpniemy klimatów poezji śpiewanej, będziemy mogli na kolację upiec kiełbasę i odpocząć przy cieple ognia już wtedy chłodniejszego wieczoru bo wrześniowego.

Dla chętnych w niedzielę o poranku będzie możliwość pójścia na Msze Św. o 7.45. Wyjśce na szlak w niedziele o 9.00 czerwonym szlakiem z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską przybycie do ośrodka na godzinę 15.00 gdzie spakujemy się, zjemy obiad i o 17.00 ruszymy w kierunku Krakowa.

INFORMACJE:

Wyżywienie we własnym zakresie, w ośrodku jest kuchnia turystyczna gdzie można sobie coś ugotować lub w bliskiej odlegległości od ośrodka są restauracje i karczmy, gdzie można dobrze zjeść oraz sklep spożywczy ( otwarty w określonych godzinach ! chleb jest tylko rano, później znika w tajemniczych okolicznościach 😉 )
Śpimy w Ustrzykach Górnych w ośrodku rekolekcyjnym. Noclegi są z pościelą, pokoje 4, 5, 6 osobowe (łazienki na korytarzu). Kiełbasa i dodatki zapewniamy na ognisko (w cenie wycieczki).

Informacja dla osób, które nigdy nie chodziły po górach:

Co trzeba zabrać na wycieczkę po górkim szlaku?

No więc buty trekkingowe. Należy zapakować do plecaka kurtkę i płaszcz od deszczu, czapkę, rękawiczki i mały termos w razie załamania pogody, prowiant. Jeśli prognozy będą upalne proszę zabrać dużo wody do picia ze sobą, ponieważ łatwo się odwodnić w upalne dni przy wysiłku.

Data: 20-22.09.2019

Miejsce odjazdu: Rondo Matecznego, parking Wadowicka-Rydlówka

Zbiórka 20.09 godz. 16.50

Godzina wyjazdu: 17.00

Dzień i godzina powrót: 22.09 (około) godz.21

Transport: komfortowy bus

Koszt: 250 zł.

Całość kwoty 250 zł obejmuje przejazd busem, 2 noclegi w Ustrzykach Górnych w ośrodku rekolekcyjnym, ubezpieczenie NNW , bilety do Bieszczadzkiego Parku Narodowego x 2, kiełbasa z dodatkami na ognisko.

wpłata zaliczki 100 zł lub całości 250 zł do dnia 06.09.2019 potwierdza zgłoszenie osoby i wpisanie na listę uczestników. Proszę też o kliknięcie na FB wezmę udział w wydarzeniu, można też dokonać zapisu telefonicznie 733-070-440

Dane kontaktowe zapisów:

Proszę podać w przelewie imię i nazwisko z dopiskiem opłata za wyjazd w Bieszczady

Numer konta (mBank SA) 72 1140 2004 0000 3602 7676 8000Fundacja Quo Vadis

Rezerwacja noclegów jest poprzedzona wpłatą organizatora wyjazdu.

WSZELKIE PYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ W PRYWATNEJ WIADOMOŚCI NA FB LUB POD NUMEREM TELEFONU:733-070-440

Zapraszamy 🙂